Floractin® krople to probiotyk dla niemowląt, dzieci i dorosłych.

Floractin krople to suplement diety w postaci zawiesiny doustnej zawierający szczep probiotyczny bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) o korzystnym działaniu wspierającym równowagę mikroflory jelitowej. Bakterie zawarte w produkcie występują naturalnie w mikroflorze jelitowej człowieka.

Lactobacillus rhamnosus GG jest szczepem bakterii kwasu mlekowego poddanym wielu badaniom pod kątem jego właściwości prozdrowotnych.

Oliwa z oliwek stosowana jest w diecie oligoantygenowej (diecie dla alergików).

 

Składniki: oliwa z oliwek, Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), stabilizator – mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, przeciwutleniacz – alfa-tokoferol.

Floractin® krople to suplement diety w postaci zawiesiny doustnej zawierający szczep probiotyczny bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) o korzystnym działaniu wspierającym równowagę mikroflory jelitowej. Bakterie zawarte w produkcie występują naturalnie w mikroflorze jelitowej człowieka.
Lactobacillus rhamnosus GG jest szczepem bakterii kwasu mlekowego poddanym wielu badaniom pod kątem jego właściwości prozdrowotnych.

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

Lactobacillus rhamnosus
GG ATCC 531036 x 109 CFU*12 x 109 CFU*

Składnik Zawartość w 6 kroplach (jedna porcja) Zawartość w 12 kroplach (dwie porcje)

*CFU (colony forming units) – jednostki tworzące kolonię.

Jeśli lekarz nie zaleci innego dawkowania:

niemowlęta i dzieci w wieku poniżej 12 lat – 6 kropli podczas posiłku (jedna porcja)
dzieci w wieku powyżej 12 lat i dorośli – 12 kropli (dwie porcje)

Sposób użycia: Floractin krople w warunkach chłodniczych może mętnieć i przyjmować postać stałą, gdyż oliwa z oliwek zawarta w produkcie w niskich temperaturach gęstnieje. Jest to proces naturalny i odwracalny (przez przechowywanie w temperaturze pokojowej) nie mający wpływu na jakość produktu.

Po wyjęciu z lodówki odczekać kilka minut przed podaniem i/lub ogrzać preparat w rękach, do momentu uzyskania jednolitej zawiesiny.

Floractin krople dodać do spożywanego pokarmu lub bezpośrednio do ust. Nie należy mieszać produktu ze zbyt zimnymi lub gorącymi posiłkami. W przypadku antybiotykoterapii należy zachować odstęp 2-3 godz. pomiędzy dawką probiotyku i antybiotyku..

Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości (alergii) na którykolwiek ze składników produktu. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywanie: Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C.
Po pierwszym otwarciu produkt należy spożyć w ciągu maksymalnie 30 dni.
Przez maksymalnie 14 dni, podczas stosowania, produkt można wyjąć z lodówki i przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C). Po tym czasie produkt nie nadaje się już do spożycia.

Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu. Chronić przed światłem i wilgocią.

Dostępne opakowania: zawiesina doustna, 5 ml.

Dystrybutor:
Ipsen Poland sp. z o.o.
Aleja Jana Pawła II 29, 00-867 Warszawa

Dystrybutor nie odpowiada za szkody wynikające z nieprawidłowego stosowania, bądź przechowywania produktu.

Produkty

Zobacz wszystkie