Probiotyk na wakacje

Zabezpiecz przewód pokarmowy swojego dziecka przed wyjazdem na wakacje, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia przykrych dolegliwości żołądkowych. Oto kilka prostych wskazówek, które warto wcielić w życie.

Planując wyjazd zagraniczny z małym dzieckiem, warto stosować probiotyk z 14-dniowym wyprzedzeniem, by poprawić funkcjonowanie jego przewodu pokarmowego. Ponadto już w trakcie wyjazdu, szczególnie zagranicznego, starajmy się podawać dziecku do picia wodę butelkowaną, żeby ograniczyć kontakt z potencjalnymi patogenami chorobotwórczymi. Warto mieć ze sobą również żel do dezynfekcji oraz wilgotne chusteczki, które pomagają w utrzymaniu czystości. Szczególnie przydatne są przed posiłkami oraz po wizycie w toalecie.

Wskazaniem do podawania probiotyków jest ochrona przed infekcjami przewodu pokarmowego także podczas wyjazdów. Miejsca oddalone od domu, inne strefy klimatyczne, często skutkują występowaniem niestrawności, tzw. biegunką podróżnych. Najczęstszą jej przyczyną są enteropatogenne szczepy Escherichia coli.

Również i w trakcie wyyjazdu warto podawać dziecku probiotyk np. Floractin. Wspomaga on funkcjonowanie przewodu pokarmowego, dostarczając żywych kultur bakterii Lactobacillus rhamnosus GG w ilości 6 miliardów w jednej kapsułce lub 6 kroplach w 1 dawce, co zapewnia zachowanie odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej, nie dopuszczając do kolonizacji przewodu pokarmowego szczepami enteropatogennymi. A jeśli nawet dojdzie do biegunki, stosowanie Floractinu, dzięki zawartości Lactobacillus rhamnosus GG skraca jej czas trwania.


Dr n. med. Małgorzata Gołkowska – specjalista neonatolog i pediatra
Centrum Zdrowia Dziecka, Baby Clinic

Produkty

Zobacz wszystkie

Poradnik

Zobacz wszystkie